- V Evropě zavřeno pro virus, ale EU otevírá sama své dveře pro armádu USA
Ministři obrany z 27 zemí EU, z nichž 22 jsou členy NATO, se sešli ve dnech 4. – 5. března v chorvatském Záhřebu. Ústředním tématem setkání (kterého se zúčastnil ministr Guerini z Demokratické strany Itálie) nebylo to, jak se vypořádat s kronavírusovou krizí, která blokuje civilní mobilitu, ale jak zvýšit „vojenskou mobilitu“.
Testování je velmi důležité cvičení Defender Europe 20 ( Defender Evropy v roce 2020 ), v dubnu a květnu. Generální tajemník NATO Stoltenberg, který se zúčastnil zasedání EU, jej nazývá „největším rozmístěním amerických sil v Evropě od konce studené války“.
20 000 vojáků, kteří přicházejí z USA do Evropy – hlásí Evropu americké armády –. společně s 10 000 dalšími přítomnými a 7 000 spojenci NATO „se rozšíří po celém evropském regionu“.
Americké síly přepravují 33 000 kusů vojenské techniky, od osobních výzbrojí po tanky Abrams. Proto je pro jejich přepravu zapotřebí odpovídající infrastruktura.
Existuje však problém, zdůrazněný ve zprávě Evropského parlamentu (únor 2020): „Evropské infrastruktury jsou od 90. let 20. století vyvíjeny čistě pro civilní účely. Vojenská mobilita se však pro NATO stala klíčovou otázkou. Vzhledem k tomu, že NATO chybí nástroje ke zlepšení vojenské mobility v Evropě, hraje Evropská unie, která má k tomu legislativní a finanční nástroje, nezbytnou roli ».
Akční plán pro vojenskou mobilitu předložený Evropskou komisí v roce 2018 počítá s úpravou „infrastruktur, které nejsou vhodné pro hmotnost nebo velikost vojenských vozidel“. Pokud například můstek nemůže nést hmotnost sloupce tanků, musí být posílen nebo přestavěn.
Na základě tohoto kritéria by měla být zátěžová zkouška nového mostu, který v Janově nahradí zborcený Morandiho most, provedena pomocí 70tunových tanků Abrams.
Tyto změny, které jsou k civilnímu použití zbytečné, znamenají pro členské země vysoké náklady a „možný finanční příspěvek EU“. Evropská komise vyčlenila na tento účel počáteční příděl 30 miliard EUR, veřejné peníze z našich kapes.
Plán předpokládá „zjednodušení celních formalit pro vojenské operace a přepravu nebezpečného zboží vojenské úrovně“. Americká armáda Evropu požádala o zřízení „vojenského schengenského prostoru“ s tím rozdílem, že ne lidé se pohybují volně, ale tanky.
Cvičení Defender Europe 20 – jak bylo řečeno na setkání v Záhřebu – umožní „identifikovat případná úzká místa, která bude EU muset odstranit“. Dopravní síť EU bude poté testována 30 000 americkými vojáky, kteří „se rozšíří po celém evropském regionu“, osvobozeni od pravidel Coronavirus.
Potvrzuje to video americké armády Evropy o příchodu prvních 200 amerických vojáků do Bavorska 6. března: zatímco v Lombardii, několik set kilometrů, platí v Bavorsku nejpřísnější pravidla, kde První evropská nákaza Coronavirus – američtí vojáci, vystupující z letadla, potřásli si rukama s německými úřady a objali své vojáky bez masky.
Vyvstává otázka: možná už jsou očkováni proti Coronavirus?
Také si klade otázku, jaký je účel „největšího nasazení amerických sil v Evropě od konce studené války“, oficiálně „chránit Evropu před jakoukoli potenciální hrozbou“ (s jasným odkazem na „ruskou hrozbu“), v té době do které je Evropa v krizi kvůli hrozbě Coronavirus (je tomu tak i v sídle NATO v Bruselu).
A protože americká armáda Evropa hlásí, že „pohyby jednotek a zařízení v Evropě potrvají do července“, člověk se ptá, zda se všech 20 000 amerických vojáků vrátí do své vlasti, nebo pokud část zůstane místo nich se svými zbraněmi.
Nebude ochránce útočníkem Evropy?
https://www.change.org/p/la–campagna–per–l–uscita–dell–italia–dalla–nato–per–un–italia–neutrale/u/25884866?cs_tk=ArZJ8TmhYlujK6HTbF4AAXicyyvNyQEABF8BvDU98–ap5DSKj7XHR6CBT44%3D&utm_campaign=89f127c834744331a274185c13264c23&utm_content=initial_v0_3_1&utm_medium=email&utm_source=petition_update&utm_term=cs
Přišlo e–poštou