Orbán ostře - Neprojde jediný migrant.
Nenecháme ze sebe dělat hlupáky. Brusel nesmí nic vnucovat Maďarsku, České republice a Polsku. Evropská unie je jako Sovětský svaz. Západ zradil svou policii a občany.”
7. 7. 2020
Razantní prohlášení vyslal maďarský premiér Orbán Evropské unii, jíž nyní předsedá Německo. “Chtějí si své problémy vyřešit pomocí migrantů, my jí v tom pomáhat nebudeme,” uvedl Orbán.
„Pokud Maďarsko nedovolí, aby ho Západ (Evropská unie) napálil, může vyjít z krize kolem koronaviru silnější,“ uvedl premiér Viktor Orbán pro hlavní vysílací veřejnoprávního rozhlasu Kossuth. “Musíme zůstat ostražití, nenechat se obalamutit Západem.”
EU: Impérium jako Sovětský svaz
„Německo se snaží řešit své problémy pomocí migrantů, my ale nevěříme, že přivádění migrantů z muslimského světa může v Maďarsku zajistit mírumilovný křesťanský život,“ zdůraznil Orbán.
V roce 2015 v období vrcholící migrační krize postavilo Maďarsko hraniční plot. Střeží ho maďarští policisté a vojáci. Za to je neustále kritizováno Evropskou unií.
„Nesmíme nechat Brusel, aby nám vnucoval způsob života, o který Maďaři, Češi a Poláci nestojí. Měli by nás nechat žít naše životy. Pak budeme všichni společně úspěšní,“ vypálil Orbán.
“Evropská unie se pod vedením Německa pokouší vybudovat impérium podobné Sovětskému svazu. Přišel čas na sjednocení národních států,” uvedl premiér Orbán.
Viktor Orbán drtivě zvítězil ve volbách 2018. Volby skončily jasným vítězstvím vládní pravicové koalice Fidesz – KNDP, pro kterou hlasovalo takřka 50 % voličů a která tak drží ústavní 2/3 většinu. Orbán je u moci už deset let. Orbánova dominance je tak ještě větší, než převaha Andreje Babiše v ČR (30 %).
Západní politici zradili svou policii a občany
Od 1. července převzalo Německo rotující předsednictví EU. V této věci Viktor Orbán uvedl, že pokud bude s Maďarskem za současných ekonomických sporů zacházeno spravedlivě, může spolupracovat s německým předsednictvím, ale ne v jedné věci, a tou je otázka migrace a azylu.
Německo podle všeho svého předsednictví využije k zavedení povinných migrantských kvót pro členské státy. Pokud tyto neuposlechnou, budou potrestány formou snížení dodací.
“V západní Evropě a Americe politici zradili vlastní policii, to se nesmí ve střední Evropě opakovat,“ řekl maďarský premiér. „Střední Evropa může být na sebe hrdá, že koronakrizi zvládá lépe než Západ.
Migranti ohrožují naše zdravotnictví, bezpečnost i kulturu. “Je třeba také usilovat o to, aby zesílení migračního toku neohrozila maďarskou zdravotní situaci”, uvedl Orbán a dodal, že počet infekcí koronaviru roste ve státech podél tradičních migračních tras.
Maďarsko se s krizí kolem údajné epidemie koronaviru vypořádala podobně jako Česká republika, když hlásí dosud 589 obětí (ČR 350), Obě země mají cca 10 milionů obyvatel. Také v Maďarsku se v době údajné epidemie nezvýšil počet zemřelých ve srovnání s předchozími roku a křivka koronaviru kopíruje křivku chřipek.
Aktivita obchodníků s lidmi se zvýšila
“Ochrana hranic také znamená ochranou zdraví, a proto byla ochrana hranic ještě více posílena. Pokud chceme, aby Maďarsko zůstalo bezpečným místem, musíme migraci čelit s maximální přísností,“ řekl také Orbán. Aktivita obchodníků s lidmi se neočekávaně zvýšila,” uvedl Orbán.
Termínem obchodníci s lidmi měl Orbán na mysli neziskové organizace (Lékaři bez hranic, Člověk v tísni…), které organizují přechody hranic migrantů a importují je do okrajových zemí Evropské unie. Za tuto činnost pobírají peníze od štědrých nadačních fondů, často napojených na Evropskou unii.
O začátku emigrantské vlny přišlo do Evropy podle odhadů 5 milionů migrantů. Přesná čísla neexistují, protože mnoho migrantů je v různých zemích Evropy bez dokladů a žijí v ghettech (no go zónách).
“Vláda odolává tlaku z Bruselu na přijímání lidí z více a více zemí bez kontroly. Proto prozatím – s výjimkou Srbska – nikdo ze zemí mimo EU nemá povolen vstup do Maďarska bez kontroly.” řekl Orbán.
Nikdo nám nebude vnucovat svou politiku
Plán na záchranu Evropské unie v časech koronakrize označil Orbán za nespravedlivý. Finanční pomoc, na kterou si Evropská unie půjčila u různých bank, má plynout především na jih Evropy, do Španělska, do Itálie, ale také do Francie.
“To jsou relativně bohaté země, které si neprošly zkušeností komunismu. Je třeba zvážit, zda tyto země opravdu nutně potřebují finanční injekci.
Maďarsko je prý připraveno jihu Evropy pomoci, ale žádá za to, aby se s ním jednalo s úctou, mezi státy Evropské unie jako rovný s rovným. To podle Orbána mimo jiné znamená, že nikdo, ani Německo, nesmí Maďarsku vnucovat nějakou společnou azylovou politiku.
Zdroj: Hirado, Hungary Today,
Arfa.cz