Militarizace Německa. Přichází další Říše?
Ljubov Stěpušova
Od roku 2019 chce Německo převzít vedení aktivit proti Rusku na východní hranici NATO, k čemuž jej tlačí USA. Berlínu je vládnuto prostřednictvím Charty OSN, vojenské základny a německého zlata uloženého ve Fedu. Jak odpoví Rusko?
Bundeswehr plánuje zvýšit počet vojáků pro cvičení u východních hranic aliance na 12 tisíc s dvojnásobnými náklady oproti loňskému roku. Má to být jasná výstraha pro Vladimíra Putina.
Dosud není strašit čím, protože podle německého Focusu se Bundeswehr nachází v nepříliš dobrém stavu, letadla nelétají, ponorky se neponořují a tanky nejezdí. Jenže program modernizace docílí v roce 2023 plný výkon, již do roku 2020 budou odstraněny všechny nedostatky v materiálně-technickém vybavení armády. Reforma potrvá 10 let. Zatím je uzavřen kontrakt na modifikaci asi 100 kusů tanků Leopard-2.
Bundeswehr rovněž vybuduje nové centrum plánování a řízení NATO, které bude odpovídat za rychlou přepravu vojsk a zbraní tzv. „sil rychlé reakce NATO“ proti Rusku. Německý tisk píše, že roky ekonomiky jsou u konce.
Sergej Jermakov, pracovník Centra obranných studií Ruského institutu strategických studií řekl Pravdě, že se za poslední tři roky počet cvičení u hranic s Ruskem ztrojnásobil a koná se jich přibližně 250 za rok. Mezi cvičeními jsou i ta s bojovými manévry. Německo kritizuje USA za neúměrně nízký příspěvek na zadržování Ruska.
Jermakov uvedl: „NATO je jakožto zahraničně politický nástroj vlivu v rukou USA. Bude plnit svoji úlohu, kterou je mluvit s námi z pozice síly.“ Podle něho, jestliže „země vstupuje do NATO, ztrácí část své svrchovanosti a dává ji do rukou USA. Vidíme to na příkladu takové velké a silné země jako je Německo“.
Silná země Německo je. Ale velká? Koloniální status Německa je dán Chartou OSN, podpořen přítomností americké vojenské základny v SRN a „privatizací“ německého zlata Spojenými státy. Mnoho pokusů vrátit jej zpět bylo neúspěšných.
Německý historik Joseph Foschepoth řekl, že prostudoval tajné dokumenty a zjistil, že bývalé okupační mocnosti mají až dosud právo provádět špionáž německých občanů. Mnohé operace amerických zvláštních služeb jsou vykonávány na hranici nelegálnosti. Současné Německo není svrchovaným státem. Poznamenal: „Dřívější okupační dohody stále platí, jenom změnily názvy.“
Německá ministryně obrany doma kritizuje degradaci armády a za hranicemi ji nazývají následnicí Merkelové. Zřejmě je jejím přáním podepsat tajné protokoly o „atlantickém bratrstvu“.
V této době se ještě jedná o nové koaliční vládě Angely Merkelové. Přesun ministryně obrany svědčí o zásazích Washingtonu do vnitřních záležitostí Německa. Je překvapující, že se Rusku podařilo uhájit Severní proud-2.
Moskva nemá politické páky k vlivu na Berlín. Sovětský svaz stáhl své vojenské základny z NDR, a proto realizovat ustanovení Charty OSN k návratu země do stavu před rok 1955 nemá Rusko možnost ani při stoupající agresivitě Německa.
26. února 2018
Převzato z Pravda.ru, outsidermedia.cz