Nejen svou politikou donutil Pražáky, aby barvou pomazali sochu maršála Koněva, jehož vojska osvobodila Prahu, ale také měl zřejmě určující vliv na to, že pirátský primátor Hřib odmítl umístit na Staroměstskou radnici pamětní deska připomínající podíl Rudé armády v čele s maršálem Ivanem Koněvem na osvobození Prahy, která byla odstraněna před dvěma lety kvůli rekonstrukci budovy. A jak to rafinovaně zdůvodnil. Pamětní deska je údajně historicky nepřesná. Umenšuje roli Pražského povstání. Ale ani slovo o Hradu, o jeho vlivu na jeho jednání, nepadlo.
A když jsme u těch pamětních desek, nezapomínejme ještě na jednu! V roce 2005 byla odhalena pamětní deska na domě v Loretánské ulici paní Haně Benešové, kde po dlouhá léta tato dáma bydlela. Její manžel, prezident Edvard Beneš, se z podstavce pomníků dívá již delší dobu a hledá onu pamětní desku a nenalézá jí. Jak by také mohl, když při rekonstrukci budovy, byla odstraněna. Již 7 let pamětní desku své manželky nevidí. Je totiž bezpečně uschována a nikdo neví, kdy se na své místo vrátí. Starostové městské části Prahy 1 se mění. Ten dnešní, Pavel Čižinský, zatím kráčí ve šlépějích svého předchůdce. O pamětní desce paní Hany Benešové se nemluví.
Že by i tuto památku měl na svědomí Hrad? Tomu snad nemůže věřit nikdo. Snad ani písmáci a konšelé z Prahy 6. Tak kdo je na vině? Je zájem, samozřejmě ten vyšší, aby se předmětná pamětní deska na dům již nikdy nevrátila? A proč? Že jde o manželku pana prezidenta Beneše? Nebo nám se někdo bude snažit namluvit, že rekonstrukce budovy, s níž byla deska „odborně sňata“, ještě zdárně po snad osmi letech pokračuje nebo že pamětní deska právě v současnosti se „odborně renovuje“?
Když někdo může odhalit „Zapomenuté Sudety“, v putovní výstavě, která se stěhovala, údajně velmi úspěšně, z místa na místo, bude pro něj jistě hračkou obnovit pamětní desku paní Hany Benešové na původním místě. Podaří se to? Páni z „Antikomplexu“ svého času svými aktivitami probouzeli „spící veřejnost“. Nejde nyní o něco podobného, byť vzdáleně? Třeba probudí stavbaře, kteří provádějí rekonstrukční práce na budově, nebo „renovátory“, zabývající se odbornými úpravami pamětní desky. A pak, když všechno klapne, bude třeba ještě sehnat další odborníky, aby znovu, za přítomnosti davu lidí, „nově“ odhalili pamětní desku paní Hany Benešové. Kdy toho všeho se dočkáme? Snažme se všichni, aby ten slavnostní den nastal co nejdříve! Nebo již včera či předevčírem desku vrátili na původní místo? A dočkáme se též vysvětlení a omluvy těch odpovědných? Jak by to bylo krásné!
Dr. O. Tuleškov