Čína začne válku, pokud se nerozpadne

Jurij Skidanov


První známky nové informační války proti Číně byly zaznamenány v Hong Kongu, kde média tradičně, od dob britské vlády, zkoušela různé metody podkopávání ideologické jednoty Číny. Dnes, kvůli zvláštnímu statutu, místní média testují názory, které může použít vnitřní čínská opozice.


Téměř zároveň přišly dvoje noviny v Hong Kongu s předpovědí. Jeden článek, ve Frontline, je věnován vnitřním čínským otázkám, zatímco druhý, zveřejněný v novinách Wenweipo (které jsou líčeny jako blízké úřadům ČLR), v souladu s pravidly informační války analyzuje čínskou zahraniční politiku.


Komunistickou Čínu evidentně nic dobrého nečeká. Článek ve Frontline kategoricky uvedl, že čínská Komunistická strana v příštích třech letech zkolabuje ve třech fázích, a její vláda skončí v r. 2016. Nejdříve padne v r. 2014 čínská ekonomika a další rok bude zničena politická struktura Komunistické strany. Pak, v r. 2016, zkolabuje celá společnost a tato země s více než miliardou lidí upadne do politického komatu.


Důvody kolapsu jsou ekonomické a souvisí s výrazným odlivem kapitálu z Číny. Tento smrtící proces, podle amerického experta, profesora Tiana z provinční univerzity v Jižní Karolíně, bude zhoršen „bublinami“ na trhu nemovitostí, stínovým bankovním systémem a obrovským zadlužením místních samospráv. Zní to přesně jako situace ve Spojených státech v letech 2008-2013.


Ekonomický kolaps založený na politických záležitostech bude pochopitelně svalen na vládnoucí Komunistickou stranu, která připustila existenci mocných zkorumpovaných skupin, které ignorují zájmy země a národa a zaměřují se pouze na hromadění bohatství. Autor článku je přesvědčen, že tyto skupiny se přiklání ke skoncování s komunistickou stranou, spíše než k reformám Xi Jinpinga.


Existuje pro tyto komunisty cesta ven? Ano, říká článek. Mohou požádat nadnárodní korporace, aby poslaly peníze do Číny zpět. Pak bude po jistou dobu čínský juan podporován, za předpokladu, že úspory veřejnosti nebudou drženy v cizích měnách.


Je jasné, že jsou tu dvě důležité věci. Zaprvé, vymezení vnitřního nepřítele představovaného čínskou oligarchií a potřeba uchýlit se pokorně k nadnárodním korporacím, obvykle ovládaným americkými občany.


Obecně bude tento scénář identický s událostmi v Sovětském svazu na konci 80. let, které se odehrály doslova během tří let – 1988-1991. Nicméně Číňané se ze zkušeností při kolapsu Sovětského svazu poučili a tento scénář zarazili v r. 1989, kdy potlačili studentskou demonstraci na náměstí Tiananmen v Pekingu. Ano, byly oběti, ale země nebyla zatažena do kanibalistických experimentů s podvodnou demokracií, zachovala si jednotu a národní identitu.


Protože zlepšili ekonomiku za účasti soukromého kapitálu, zamezovali čínští komunisté veřejné korupci a vládě oligarchie, na rozdíl od Jelcinova Ruska, legislativně a politickými opatřeními. Například od r. 2000 bylo za korupci popraveno 10,000 úředníků, a dalších 120,000 jich bylo odsouzeno k vězení. Dokonce i při velké populaci Číny jsou tato čísla impozantní.


Nejdůležitější je, že velikostí druhá a reálnou produkcí první je čínská ekonomika stabilní a neposkytuje žádné opodstatnění pro předpovídání kolapsu. Pokud USA a západ z toho či onoho důvodu uzavřou svůj trh pro čínské zboží, jak opakovaně zdůrazňovali čínští vůdci, budou exportní toky přesměrovány na uspokojování domácí poptávky.


Navíc v posledních deseti letech převzala Čína kontrolu nad většinou trhů rozvojových zemí, včetně v tomto ohledu zcela nerozvinuté Afriky a Středního východu. Není potřeba přesvědčovat nějaké mega korporace, aby vrátily své investice do ČLR. Neboť ty se vzdají i své poslední košile, aby zajistily, že čínská ekonomika nezkolabuje. Jinak by byl celý západní systém zasažen takovou vlnou krizí, že v porovnání s tím by ta současná byla jako osvěžující vánek.


Ale pokud se předpovědi hong-kongských Frontline nenaplní a Čína zůstane stabilní a prosperující zemí, svět z toho nebude mít prospěch. Podle předpovědí Wenweipo zorganizuje Čína v příštích 50 letech šest válek. Důvodem bude připojení území ztracených dříve, od dob opiové války s Británií v letech 1840-1842. Porážka v této válce vedla, podle těchto novin, ke stoletému ponížení Číny, které by mělo být zaraženo.


Na krátký seznam těchto válek patří i válka s Taiwanem v letech 2020-2025, a dokonce i když USA a Japonsko zasáhnou, Čína bez pochyby zvítězí.


Další válka se povede o Spratlyho ostrovy s Vietnamem, a možná i s Filipínami, v letech 2025-2030. Pak bude válka s Indií o navrácení jižního Tibetu, v letech 2035-2040. Další bude na řadě Japonsko a návrat ostrovů Shenkaku a Ryukyu (2040-2045), kdy následovat bude sjednocení vnějšího Mongolska (nyní MHP) v letech 2045-2050. A nakonec válka s Ruskem, které od dob „staré Číny“ okupovalo 1,6 milionů kilometrů čtverečních a proto je tedy, podle těchto novin, nejhorším nepřítelem Číny, který po vítězství v předešlých pěti válkách musí být Čínou donucen zaplatit.


Je třeba zdůraznit, že to bylo uveřejněno v dosti seriozních novinách. Nemůže a nesmí to být považováno za omyl. Jakýkoliv vojenský analytik ví, že Čína, s veškerou povinnou úctou k jejím ozbrojeným silám, bude v první válce kvůli Taiwanu poražena. USA, NATO a Japonsko jsou mnohonásobně silnější, než ČLR ve všech ohledech. Navíc za současného komunistického režimu je tato cesta historického vývoje nereálná. Čínská ústava začlenila obrannou doktrínu, která odmítá princip prvního útoku, a v souladu s tím jsou utvářeny struktury ozbrojených sil.


Co bylo důvodem pro zveřejnění této nevědecké fikce? Bylo to učiněno proto, aby se nasměrovala ideologická práce skupin vnitřní opozice, úzce napojených na soukromý kapitál a zkorumpované vládní představitele, v případě kolapsu Komunistické strany.


Barevná revoluce v Číně je nemožná, ale měla by týt připravena – jsem si jistý, že původci těchto článků a dalších podobných publikací se touto logikou řídí. V případě vojenské báje je zde podobný úkol – zjitřit obavy sousedů Číny tím, že ta si údajně nárokuje některá území, a tím tyto sousedy donutit omezit ekonomickou spolupráci a zabránit tak jejich pronikání na čínský domácí trh. Zároveň s tímto dojde také k navýšení u nákupu zbraní. Stojí za povšimnutí, že nikde v předpovědi není zmíněna válka s USA. Ty jsou uváděny jako jediný zdroj finanční pomoci nepřátelům Číny.


Je evidentní, že jedním z hlavních cílů je vrazit klín mezi Rusko a Čínu, protože spojení ruské jaderné technologie a čínských vojenských a lidských kapacit je schopné zastavit a porazit jakéhokoliv agresora. Stejný cíl si vytkla i americké výzvědná komunita, soudě dle předpovědi CIA, zveřejněné letos.


Je jasné, že tyto dva články politické klima neovlivní. Nicméně jsou zajímavé, protože tato témata jsou přinášena médii takto podrobně a otevřeně poprvé. Proto lze dojít k závěru, že v budoucnu budou tyto teze rozvíjeny a rozšiřovány řadou dalších médií, v souladu s principy organizování a vedení informační války, kde má CIA výrazné zkušenosti.

China will start a war, if it does not fall apart vyšel na Pravda.ru. Zvědavec.

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz E-mail: vydavatel@seznam.cz