Čína varuje Rusko před přicházející americkou Velkou událostí


Šokující zpráva ruské FSB (Federální bezpečnostní služba) ze schůzky premiéra Putina s vysoce postaveným vojenským důstojníkem Číny varuje, že USA a západní spojenci jsou v „aktivních přípravách“ pro rozpoutání série katastrofických událostí během následujících let, aby byl svět uvržen do chaosu, ze kterého doufají, že obnoví globální ekonomický a sociální řád.

Podle této zprávy od FSB čínský náměstek ministra bezpečnosti dostal od bývalého žoldáka Blackwateru Bryana Underwooda návrhy masivního spiknutí. Underwood byl v uzavřené ochrance na americkém konzulátu v Číně a věřil, že když dodá tyto informace Číně a Rusku, pomohlo by to odvrátit „apokalypsu“.

Underwood byl následně zadržen ve Spojených státech Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), který uvedl ve své zprávě, že: „Podle obžaloby cca od 1.3.2011 do cca 5.8.2011 Underwood se vědomě a protiprávně pokoušel předávat fotografie a další informace týkající se národní obrany zástupcům Čínské lidové republiky se záměrem, aby byly použity k újmě USA a ve prospěch cizího národa.“

Underwoodovy informace zahrnují více než 1000 přísně tajných amerických dokumentů a fotografií ukazujících, že americká vláda se obává rozpoutání „bezprecedentního chaosu“, ze kterého by nikdy nešel znovu obnovit „normální řád“.

Tyto americké obavy z „bezprecedentního chaosu“ se jeví jako opodstatněné s tím, jak se po světě šíří masivní protesty díky celosvětové ekonomické krizi. Jen včera bylo v New Yorku hlášeno 700 zatčených a další nepokoje se nyní šíří po celých Spojených státech.

Americká vláda má také strach z nových zpráv o „bezprecedentní ztráty“ ochranné ozónové vrstvy Země nad Arktidou, což by mohlo způsobit kataklyzma počasí.

Otevřená revoluce nyní dosáhla amerických břehů v důsledku nezastavitelné globální finanční apokalypsy, která vyhladí úspory milionů lidí. Náš světový ekosystém prochází masivními přesuny a tato zpráva detailně rozebírá zákeřné americké spiknutí pro „správu a kontrolu“ těchto katastrof a jejich spojence čelící „masové genocidě“, jako prostředku k udržitelnému přežití.

Jeden z dokumentů, který dal Underwood Číně, detailně ukazuje, jak CIA a teroristická síť Haqqani v Pákistánu uskutečnila nebývalý biologický útok virem horečky dengue. Američané plánují jeho modifikací a pak jej chtějí použít na vlastní obyvatelstvo.

Na jaře a v létě roku 1981 zažila Kuba těžkou epidemii hemoragické horečky dengue. Mezi květnem a říjnem 1981 na následky horečky zemřelo 158 lidí a celkově bylo nahlášeno okolo 75 000 případů nakažení.

Na vrcholu epidemie bylo denně 10 000 případů nakažení a 116 150 lidí bylo hospitalizováno. Tajné biologické útoky na obyvatele Kuby a na plodiny byly pravděpodobně provedeny CIA a leteckými přelety.

Zvláště škodlivé pro národ bylo vypuknutí prasečí chřipky, které Fidel Castro připisuje CIA. Americký badatel William H. Schaap tvrdí, že epidemie dengue na Kubě byla výsledkem činnosti CIA.

V roce 1982 tehdejší sovětská média uvedla, že CIA poslala agenty do Afghánistánu z Pákistánu, aby vypustili epidemii dengue. Sověti v té době tvrdili, že agenti se vydávali za pracovníky proti malárii, ale ve skutečnosti vypouštěli komáry infikované dengue. CIA popřela obvinění. V roce 1985 a 1986 úřady v Nikaragui obvinily CIA z vytvoření masivní epidemie horečky dengue, která v zemi infikovala tisíce lidí.

Má-li někdo pochybnosti o bezohlednosti Spojených států, stačí se podívat na události minulého týdne, kdy poprvé v historii prezident nařídil vraždu dvou amerických občanů bez důkazů nebo soudu. Jen „tajné důkazy“ stačily americké vládě. Kandidát na prezidenta Ron Paul včera varoval, že by to mohlo být žalováno jako trestný čin.

Je také třeba poznamenat, že kdysi velké Spojené státy sestoupily do oblasti tyranie, zrušení soudů pro ty, kteří byli odsouzeni za trestné činy a podle New York Bar Association USA vytvořily gulagový systém, který drží více vězňů, než kterýkoliv jiný národ – aktuálně mučí přes 80 000 z nich během do očí bijících porušení mezinárodních a humanitárních zákonů a dnes přes 12 000 amerických vězňů drží hladovku proti jejich zneužívání.

Podle přesných „katastrofických událostí“ odhalených Číně Underwoodem USA plánují útoky nejen proti vlastním lidem, ale i proti zbytku světa. Tato zpráva FSB varuje před zaměřením na vytváření těchto podmínek nezbytných pro totální globální válku:

1) Záměrné zhroucení ekonomik USA a EU za účelem zničení globálního finančního systému, který tu je od konce druhé světové války.

2) Zahájení masivní konvenční války Amerikou a Evropskou unií na kontinentech Severní Ameriky, Afriky a Asie, včetně Středního východu.

3) Během této totální války úmyslně uvolnit biologické látky za účelem likvidace milionů nevinných lidí, ne-li miliard.

4) Na vrcholu této války USA a Spojenci budou žádat o mír a budou volat po novém světovém řádu, aby se zabránilo totálnímu zničení planety.

Důležité je, že toto hrozivé tvrzení bylo potvrzeno zpravodajskou agenturou World Net Daily (WND), která ve svém článku „USA se připravují na válku tank proti tanku“ citovala důvěrné zdroje z amerického ministerstva obrany, které varují před tím, že se USA snaží spustit masivní konvenční válku. WND přímo citovala zdroj z ministerstva obrany, varování, že celé americké vojenské zřízení „očekává něco konvenčního a velkého, něco co propukne poměrně brzy“.

Jak jsme hlásili v naší zprávě z 16. září, USA plánují masivní konvenční válku zahrnující invazi do Mexika, Střední Ameriky a Jižní Ameriky, aby si zajistily velké množství zdrojů energie a minerálů v regionu.

Co se týče Asie a Středního východu, půjde o masivní pozemní invazi do Pákistánu vyzbrojeného nukleárními zbraněmi, nová zpráva z dnešního dne ukazuje, jak američtí a pákistánští vojáci dnes po sobě otevřeně střílí.

Tato zpráva FSB dále podrobně popisuje americký plán „plného zapojení“ Číny v této válce, protože bude nepochybně bránit Pákistán. Ale nejen porážka Číny je cílem USA, ale také přístup k životně důležitým energetickým zdrojům v Jihočínském moři, o kterém minulý týden zástupce čínské komunistické strany řekl, že půjdou do války, aby ho ubránili.

Spiknutí chce zničit ekonomiku USA, ale i EU, zatáhnout svět do největší hospodářské krize v historii, nyní je to jisté, jak vedle evropského ekonomického kolapsu Čína vydala ultimátum varující USA, že pokud se jejich akce nezmění, způsobí to masivní obchodní válku mezi těmito dvěma supervelmocemi.

Je důležité poznamenat, že před nadcházející obchodní válkou a globální hospodářskou krizí bylo již dávno varováno a jde o téměř přesné opakování akcí ze strany USA, které vedly ke druhé světové válce.

Dokonce důležitější je to, že tato válka je nedílnou součástí kapitalistického ekonomického systému Spojených států a stala se „oficiální politikou“ Národní bezpečnostní rady USA v přísně tajném dokumentu NSC-68 v roce 1950, který uvrhnul Spojené státy do „totální vojenské společnosti“. Teorie vojenského keynesiánství a vojensko-průmyslového komplexu, který NSC-68 kodifikoval, se staly populární po druhé světové válce a možná i pro dobrý důvod. Vyhlídka na vojenskou demobilizaci, a to zejména ve Spojených státech, se zdála být alarmující. Americká elita si pamatovala, jak rostoucí vojenské výdaje vytáhly svět z Velké hospodářské krize a ta se obávala, že klesající vojenské rozpočty by zvrátily tento proces. Kdyby se tak stalo, bylo očekáváno, že by podnikání upadalo a nezaměstnanost by stoupala a legitimita kapitalismu a volného trhu by byla opět zpochybněna. A kde se Amerika nacházela na konci druhé světové války, tam se nachází znovu. A znovu je slyšet hlas volající po masivní válce v „zemi svobodných, domovu statečných“ jak Obamův vlivný poradce a nositel Nobelovy ceny ekonom Paul Krugman minulý týden uvedl: „To, co nyní potřebujeme je finanční ekvivalent války. To, co skutečně ukončilo Velkou hospodářskou krizi byl program ohromných veřejných výdajů jinak známý jako druhá světová válka.“

Porovnávat druhou světovou válku s jejími miliony obětí jako „veřejný výdajový program“ ukazuje, jak nebezpečné tyto západní elity jsou pro naši planetu a extrémy do kterých půjdou, aby zajistily své přežití.

Přesná časová osa USA a EU pro spuštění jejich mistrovského spiknutí za účelem ovládnutí světa skrze jeho zničení a přepracování je nám neznámá. Ale co víme je, že to přijde dříve než později a mnoho lidí to překvapí, kromě těch, kteří věnují pozornost „znamením doby“.

Překlad článku China Warns Russia Of Coming American “Great Event”

http://www.whatdoesitmean.com/index1524.htm, Czech free press, 11.10.2011


Konec války v Iráku?

Daniel Veselý


Obamova administrativa do konce roku hodlá stáhnout americké okupační jednotky z Iráku, tedy v termínu, na kterém se s iráckými lídry dohodl prezident G.W. Bush. Prezident Obama ještě jako senátor a posléze kandidát na úřad amerického prezidenta sliboval, že tuto válku, již rozpoutal jeho předchůdce, ukončí, ba více – šlo o úhelný kámen jeho zahraniční politiky. Tři roky po zvolení Baracka Obamy do funkce nejmocnějšího muže planety má dojít jeho slib naplnění, ačkoliv tomu tak nebude. V Mezopotámii navzdory líbivým slibům zůstanou tisíce amerických kontraktorů, zaměstnanců ministerstva obrany, vojáky nevyjímaje. Jak by se nám líbilo, kdyby v roce 1991 neodešla z naší země všechna sovětská okupační vojska - nehledě na skutečnost, že sovětská invaze a okupace ČSSR byla procházka rajskou zahradou ve srovnání s hrůzami, kterými si prošel Američany okupovaný Irák?


Spojené státy chtěly v Iráku zůstat déle a upevňovat zde svůj vliv, ale odpor Iráčanů zdola i seshora a vliv Íránu na tamější politickou reprezentaci nátlak Bílého domu zlomily. Irácký lid by mohl být příkladem dalším okupovaným zemím ohledně vzdoru a odporu proti globální supervelmoci, i když je jasné, že se na této skutečnosti podepsala i řada dalších a složitějších faktorů. Ale je jasné, že Bílý dům dělal všechno možné proto, aby nadále v tomto ropném eldorádu setrval na neurčito.


Z prohlášení amerického prezidenta v Bílém domě z 21. října lze vycítit, jako by šlo o úplně jinou válku: „Koncem tohoto roku Irák opustí poslední američtí vojáci se zdviženými hlavami, pyšní na svůj úspěch a vědomi si toho, že američtí občané byli sjednoceni v podpoře jejich snah.“ Podobná slova by snad mohl vyřknout G.W. Bush po pádu Husajnovy diktatury na jaře roku 2003, kdy bylo všude plno optimismu, nikoliv však v této chvíli, kdy víme, že invaze a okupace země ležící mezi Tigridem a Eufratem byla jedním z největších zločinů nového milénia. Obama opět ukázal, že neexistuje rozdíl mezi jeho imperiálním diskurzem a vlhkými dobyvačnými sny neokonzervativců v Bushově administrativě.


Co se týče úplného odchodu Američanů z Iráku, fakta na stole jsou nicméně nesmlouvavá. Washington v Iráku zanechá trojského koně v podobě megalomanské ambasády, dvou konzulátů a armády 4 000 až 5 500 soukromých kontraktorů, kteří budou chránit 17 000 Američanů pracujících pro svou vládu. Podle CNN zde zůstane po stažení 39 000 amerických vojáků „zanedbatelná síla čítající 150 vojáků, která bude pomáhat s prodejem zbraní.“ Nezapomínejme, že někteří členové Obamovy administrativy trvali na tom, že je třeba, aby americká armáda v Iráku zůstala i po termínu stažení, který s iráckou vládou vyjednal G.W. Bush.


Týž den, kdy prezident Obama pronesl svou nabubřelou řeč o stažení z Iráku, uvedla CBSNews.com, že tato „noblesní“ válka usmrtila přes 4 400 amerických vojáků a amerického poplatníka dosud stála 700 miliard dolarů. Celková suma bude ve skutečnosti mnohem vyšší. Americký ekonom Joseph Stiglitz již v roce 2008 vypočetl, že skutečné náklady na válku v Iráku budou činit tři biliony dolarů - včetně vládních výdajů (například na dlouhodobou léčbu veteránů z války – pozn. aut.) a dalších negativních dopadů na ekonomiku Spojených států.


Prezidentův projev o „konci války v Iráku“ musí představovat hořký plivanec do tváře samotných Iráčanů, a to v souvislosti s opravdu otřesnými vztahy mezi jejich vládami a Bílým domem. Válka v Perském zálivu následovala brzy poté, co Saddám Husajn napadl americký protektorát v Kuvajtu, který Irák ekonomicky poškozoval, a připravil o život asi tisíc Kuvajťanů. Husajn chtěl rovněž alespoň částečně kompenzovat škody utrpěné během konfliktu s Íránem. Vzpomeňme si na bití na poplach a hromadné odsouzení Husajnovy invaze, široké mediální pranýřování tyranovy neochoty podrobit se vůli mezinárodního společenství, šíření fám, včetně té o vyhazování novorozeňat z inkubátorů, atd. Z bývalého spolehlivého partnera se stal doslova přes noc nový Hitler (necelý rok před nadmíru medializovanou iráckou invazí do Kuvajtu provedly Spojené státy mnohem ničivější a téměř nemedializovaný útok na Panamu, kde americká armáda usmrtila až 4 000 osob, aby zde dopadla tehdejší inkarnaci Hitlera – narkobarona Manuela Noriegu (pracujícího dříve pro CIA).


Následovala americká lekce Husajnovi a také počátek dvě dekády trvající noční můry v Iráku, za niž nesou plnou zodpovědnost Spojené státy. Válka v Perském zálivu, jež byla i v USA nepopulární a jíž se pravděpodobně dalo prostřednictvím diplomatických snah předejít, a zabránit tak monumentální destrukci životně důležité irácké infrastruktury, což se drasticky projevilo v průběhu ekonomických sankcí. Americká invaze do Iráku v roce 1991, jež měla ve skutečnosti za cíl utužit kontrolu nad cenami ropy v regionu a mimo jiné potrestat bývalého iráckého satrapu, jenž se urval ze řetězu, způsobila až 160 000 úmrtí. Souběžné ekonomické sankce uvalené Spojenými státy a OSN na Irák, jejichž cílem bylo oslabit Husajnův režim zákazem veškerého obchodu s ním, trvaly déle než dekádu a usmrtily přinejmenším několik statisíců osob – a třeba podle tvrzení britského politika a bývalého poslance George Gallowaye jeden milion lidí (nejvíce až 1,5 milionu, jak uvádí bývalý pracovník amerického ministerstva spravedlnosti Ramsey Clark), zejména děti. Barbarské „sankce hromadného ničení“ paradoxně Husajnovým režimem nijak nepohnuly, ale otřásly především iráckým obyvatelstvem, které se pudově přimknulo k diktátorovi. Druhá invaze do Iráku v roce 2003 vedla v letech 2003 až 2006 podle studie renomovaného lékařského časopisu Lancet k násilným úmrtím 601 000 Iráčanů. Nejvyšší počet zabitých Iráčanů v důsledku angloamerické invaze a okupace v průběhu let 2003 až 2007 zveřejnila britská agentura Opinion Research Business, která vycházela z dat Lancetu - 1 033 000 mrtvých Iráčanů.


Suma sumárum – Spojené státy od roku 1991 páchají v Iráku vskutku nepřetržitou genocidu. Hůře snad trpěli jen Vietnamci v průběhu války v Indočíně. Válečná mašinérie postavená na lžích vysídlila z domovů více než 4,7 milionu Iráčanů, vytvořila tři miliony vdov a nespočet sirotků, zničila civilní infrastrukturu a celou řadu historických památek. Irácké školství, jež bylo v roce 1990 podle UNESCO jedno z nejlepších v regionu, je v mizerném stavu. Taktéž tamní sociální systém a zdravotnictví byly v 80. letech na Středním Východě téměř na špici, načež byly systematicky devastovány ekonomickými sankcemi v 90. letech, kdy se dramaticky snížila životní úroveň většiny Iráčanů. To samé můžeme říct o stavu čističek vod, kanalizace, elektráren, veřejných služeb, úrovni nezaměstnanosti, chudoby a stavu všeobecné mizérie.


Přestože je aktuální situace v Iráku lepší, než byla před čtyřmi a více lety, země se i v letošním roce stala druhým nejnebezpečnějším místem pro novináře na světě. Irák ovládá despota, který použil své bezpečnostní síly k etnické čistce Bagdádu, irácká vláda usmrcuje účastníky nenásilných protestů a mučí své odpůrce. Podle údajů Transparency International je Irák 4. nejzkorumpovanější stát na světě atd. Spojené státy by místo oslavných tirád na své vojáky měly Iráčanům vyplatit masivní reparace včetně vnitřních a vnějších uprchlíků, což je ovšem za stávající finanční krize problém. Okupační protesty v USA poukázaly na to, že se americké vlády nejsou schopny postarat o potřebné doma, natož v tisíce mil vzdálené zemi s jinou kulturou a náboženstvím.

Britské listy

Webová stránka: www.ceskenarodnilisty.cz E-mail: vydavatel@seznam.cz