Asad musí odejít, pravil Obama
Pokud Obama a jeho spojenci by měli diktovat, kdo v kterém státě bude prezidentem nebo ministerským předsedou, tak politika se velmi zjednoduší. Nemusí se konat parlamentní volby. Stačí učinit dotaz na Baraka Obamu, případně jen na amerického velvyslance, kdo by měl stát v čele státu. V těch důležitějších státech si rozhodování jistě podrží Obama, v dalších bude zřejmě stačit jen ambasador. Nakonec „mezinárodní společenství“ v čele s USA je již tak srostlé, že i sám Obama, bez nějakých zvláštních konzultací se svými spojenci, může rozhodnout. Ostatně Obama již vyslovil i zásadu, že co je dobré pro USA je dobré i pro jejich spojence.
Takový svět, jak nám Obama líčí, je již řadu let vlastně světovým impériem, jehož císařem je prezident USA.
Jak toto impérium řídí svět? Podívejme se na pár roků nazpět. Imperiální síly bombardovaly, bez rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN, Srbsko. Jeho prezidenta, který byl označen za diktátora, „svrhl lid“ a brzy poté byl dodán do vazby Haagského tribunálu s poznámkou, aby si ho tam nechali. A tak S. Miloševič „zemřel“ ve vazbě, zřejmě nejen ke spokojenosti amerických spojenců v Srbsku. Srbsko bylo náležitě potrestáno. Nejen infrastruktura, výrobní závody, vojenské objekty, ale i obytné domy, nemocnice, školy byly silně poničené. Přes 2000 Srbů zaplatilo bombardování svými životy. V rozporu s rezolucí Rady bezpečnosti č. 1244 bylo od něj odtrženo Kosovo, z kterého impérium, za značné pomoci Německa, učinilo „samostatný stát“.
Demokracie nebyla domovem ani v Iráku, jehož prezident, podobně jako Miloševič, byl diktátorem. Ale nejen to! Dokonce měl, jak jsme se dozvěděli od tehdejších politických kapacit, zbraně hromadného ničení, které se již již chystal užít proti světu. Spáchal, jak jsme byli přesvědčováni, i spoustu dalších zločinů. Irácký soud odsoudil Saddáma Husajna k trestu smrti oběšením. Rozsudek byl vykonán. A tak, když americká vojska obsadila Irák, několik let zde výchovně působila, již nic nebránilo demokracií k jejímu rozkvětu. Ale ouha! Ani po letech demokracie do Iráku nedorazila. Irák se stal permanentním velkým bojištěm, kde lidé umírají i po stovkách, přestože americká armáda, jak pravili její náčelníci, svůj úkol v Iráku splnila. A tak celková situace v Iráku je horší, než byla dříve.
Abychom nezapomněli na Afghánistán. Tam se díly věci. Dokonce teroristé tam našli ukrýt a afghánská vláda je nechtěla po dobrém vydat do spravedlivých rukou amerických. A tak nastoupila americká armáda, aby demokracii a západní hodnoty šířila i v této zemi. A zase jak na udělání to nedopadlo dobře. Nějací Talibánci jen v sandálech se nenechali přesvědčit o nadřazenosti amerických hodnot a tak se nějaký pátek i tam bojovalo. Zaskakovali jsme i my. Zase se dílo nepovedlo. V Afghánistánu se válčí dodnes, i když americká armáda i zde splnila své poslání a odešla. V zemi zůstala jen nějaká tisícovka vojenských instruktorů.
Poslední dílo civilizačního úsilí byla Libye. Kadáfí tam vládnul diktátorsky. Libyjský lid musel být od něho ochráněn. V „přímém přenosu“ jsme viděli jeho brutální vraždu. Francie a Anglie za pomoci USA rozbombardovaly tamní diktátorské struktury. Ani tam demokracie a svoboda nedorazily. Lidé žijí hůře než za diktátora Kadáfího.